Bez kategorii

O młodzieży

Niedawno pojawił się w internecie filmik jak dwoje pietnastolatków kochało się w ubikacji na dyskotece. Dzisiaj w sejmie posłowie zajęli się tym problemem. Mówiono, że by przeciwdziałać demoralizacji wśród młodzieży, sądy powinny preferencyjnie traktować takie sprawy. Podzielam zdanie posłów w tej sprawie. Przy okazji jednak tej dyskusji sejmowej postanowilam wyrazić tutaj swoje zdanie na temat demoralizacji młodzieży, zwłaszcza tej w gimnazjach, choć problem ten, choć w mniejszym stopniu, dotyczy także uczniów szkół średnich.

Oto przykład:

Idąc do sklepu przechodziłam dzisiaj koło szkoły w czasie dużej przerwy. Mimo woli doleciały mych uszu takie słowa: ” O k… , ja cie p…, j…, ty h… i itp. Obejrzałam się przestraszona, bo myślałam, że za mną idzie cała grupa chuliganów. Tymczasem to trójka chłopców wracała z długiej przerwy na lekcję. Dwóch z nich było nawalonych w… stopniu znacznym.

Co ci mlodzi ludzie robią na lekcji. Ano w mniemaniu większości nauczycieli nic. Głównie bowiem śpią rozłożeni na ławce. Czasami zachowują się agrzesywnie i przeszkadzają nauczycielowi w prowadzeniu lekcji. To jednak rzadkie przypadki. Jak readuje nauczyciel. Normalnie.

Zazwyczaj udaje , że się nic nie stało i dalej prowadzi lekcję omijając naćpanego ucznia jak zadżumionego. Skąd taka znieczulica u nauczyciela?

Nie trzeba się długo zastanawiać, by odpowiedzieć na to pytanie. Nauczyciel boi się i to podwójnie.

Z jednej strony boi się, że gdy będzie wracał przez park, uczniowie się na niego zaczają i sprawią mu manto. To jest jednak skrajność. Znacznie częściej nauczyciel boi się… rodziców. Normalne bowiem jest, że gdy usunie naćpanego ucznia z klasy, ten poskarży się rodzicom i ojciec lub matka przyjdzie do dyrektora ze skargą na nauczyciela. Pedagogowi nieżle się ” dostanie’, bo z uczniem trzeba obchodzić się jak z jajkiem. Inaczej biedak będzie przeżywał ciężką… traumę.

Reasumując to dobrze, że sejm zajął się ściganiem patologii w szkołach. Może jednak zamiast robić afery z umieszczenia filmów w internecie uczniów, którzy w końcu sobie na to zasłużyli, zajęli by się POWAŻNIEJ ściganiem chuligańskich wybryków uczniów. Zrobiliby coś, by nauczyciel czuł się naprawdę PANEM w szkole i mógł młodzież wychowywać.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s