Bez kategorii

” Święto ” dziecka

Jest takie stare powiedzenie: ” dzisiaj jest Dzień Dziecka, dzieci nie myją uszu!”

Dzień Dziecka jest raz w roku, a …powinien codziennie.

Każde dziecko powinno być chronione, bo, może to trywialnie powiedziane, najwyższe dobro Narodu. Ochrona dziecka powinna zaczynać się już w chwili poczęcia.

Czy tak jest?

Polska wprowadziła pod naciskiem Kościoła ustawę zakazującą aborcji. Niestety, nie zlikwidowało to wcale problemu. Aborcje jak było wykonywane tak są. Chodzi oczywiście o aborcje nielegalne, bo legalnie nie są. Pojawiła się paranoja! Lekarz, który odmawia kobiecie wykonania aborcji z przyczyn wskazanych w ustawie rzekomo dlatego, że …to nie zgadza się z jego przekonaniami, gdy ta sama kobieta przyjdzie do niego prywatnie i zapłaci kupę forsy, wykonuje bez szemrania. Problem jest w tym, że ci lekarze są zazwyczaj niedouczeni. Wykonują aborcję żle i kobieta chcąć nie chcąc trafia do szpitala. Czasami konsekwencje takiej aborcji są tragiczne. Kończą się nawet…usunięciem macicy. Czy to jest Kara Boska za pozbycie się dziecka?

Dużo kobiet decydyje się jednak urodzić niechciane dziecko!

Co potem! Zostawiają je w szpitalu. To jednak jest rzadkość. Pomino uświadamiania, że za zzrzeczenie się dziecka kobiecie nic nie grozi. Zakonnice w Krakowie wystawiły nawet specjalną kołyskę na niechciane dzieci. Nic to! Kobiety wyrzucają dzieci … do śmietnika. Dlaczego? proste. Dla takiej kobiety ważne jest tylko to, żeby nikt się nie dowiedział, że była w ciąży. Znajdzie bowiem sobie chłopa, założy bialą suknię, welon i jako cnotliwa dziewica wyjdzie za mąż. Będzie szczęśliwa i zapomni o wypadku przy pracy.

W tym miejscu kończy się byt dziecka poczętego, a zaczyna ” szczęśliwe życie” nowo narodzonego!

Okazuje się bowiem, że wielu kobietom chodzi nie o dziecko, a …o chłopa. Nie sprzeciwiają się, gdy ten katuje sześciomiesięczne niemowlę, często doprowadza do jego śmierci. Kobieta mu nawet często pomaga. Dla niej ważmiejsze są suto zakrapiane imprezki, towarzycho i ciupcianie. Dziecko to zbędny balast, który płacze i zawadza. Trzeba go więc… uciszyć.

Sądy te sprawy traktują bardzo pobłażliwie, bo, ich zdaniem, matka działała pod wpływem szoku poporodowego. Te kobiety dostają karę dopiero w więzieniu. Towarzyszki więżniarki mogą być morderczyniami, ale wszystkie są matkami. Dają więc wyciski kobiecie, która zakatowała niemowlę lub zgadzała się, by mąż albo konkubin wykorzystywał jej dziecko seksualnie. I dobrze! Jakaś kara musi być, skoro sądy są nie najmądrzejsze.

Dzisiaj Dzień Dziecka!

O czym tu dumać? O prezentach. Dzieci bardzo lubię prezenty. Są takie, które mają bardzo dużo zabawek i nie szanują ich. Dzisiaj dostały lalkę Barbi, jutro już lalka… nie będzie miała nóżek. Po co ją szanować, skoro mama i tak kupi nową? Tymczasem jest dużo dzieci, które bardzo by chciały mieć lalkę Barbi, ale na oczy nie widziały żadnej zabawki. Jak Kozeta z ” Nędzników robią sobie szabelkę z kija. Cieszą się z niej!

Dzisiaj dzieci dostają zabawki, ale o tych biednych nikt nie pamięta. Młodzież ma swoją sesję w Sejmie. O czym mówią? O sytuacji w Gruzji. Nawet im nie przyjdzie do głowy, by coś zrobić, by kolega, który w szkole mdleje z głodu, otrzymał śniadanie.

” Wszystkie dzieci są nasze”

Czcijmy więc Dzień Dziecka! Pamiętajmy o wszystkich dzieciach: o tych nienarodzonych, urodzonych, dzieciach z podstawówki, gimnazjum, młodzieży, a nawet o…tych, co ukończyły sześćdziesiąt lat! Bóg ukochał wszystkie swoje Dzieci! Tak pwinno być zawsze. Dziecko to Skarb. Wie o tym każda Normalna Kobieta, kiedy na teście ciążowym ujrzy dwie kreski…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s