Bez kategorii

Przestępca z urodzenia

Gwałt zwany w kodeksie karnym zgwałceniem zaliczany jest do występków, czyli do przestępst srednio ciężkich. Sądy zwykle traktują tych przestępców łagodnie, o ile w ogóle sprawa trafi do sadu. Zwykle są one umarzane już na etapie postępowania przygotowawczego. Dotyczy to zwłaszcza tak zwanych gwałtów małżeńskich, w których żona najpierw donosi a potem odwołuje swoje zeznania. W przestepstwach zgwałcenia obrona zwykle wytacza argument, że kobieta sama prowokowała sprawcę ubierając się w spódniczkę mini, spod której widać zgrabny tyłeczek i nosząc dekolt nieomal do pasa. Sądy zwykle dają wiarę obronie.

Nie dotyczy to tak zwanych zbrodni kombinowanych, gdzie gwałt połączony jest z zabójstwem ofiary!

Do legendy przeszły słynne sprawy tzw. wampirów z okresy PRL. Mieliśmy więc Marchwickiego, Skorpiona, Wampira z Gdańska. We wszystkich tych sprawach orzeczono i wykonano karę śmierci. Do łagodniejszych spraw zaliczała się sprawa Kalibabki, ktory kobiety uwodził, bił i okradał. Karę otrzymał dość niską, bo… pokrzywdzone odmawiały zeznań.

Dzisiejsze czasy!

Dzisiaj nie mamy kary śmierci. Dzięki też Bogu, nie mieliśmy jeszcze tzw. wampirów. Obecnie karierę robi tzw. gwałt w białych rękawiczkach. Gwałciciel poznaje swoje ofiary na dyskotece, zdobywa ich zaufanie, a następnie wrzuca im pigułkę gwałtu do piwa. Ofiara traci zupełnie swiadomość i bezwolnie pozwala sprawcy robić ze sobą wszystko, co ten chce. Pigułka gwałtu utrzymuje się w organiżmie tylko dobę. Na ciele ofiary nie ma żadnych fizycznych oznak gwałtu. Sprawy takie są zwykle umarzane, bo jedynie co da się stwierdzić to to, że kobieta odbyła stosunek płciowy.

Przestępca z urodzenia!

Pod koniec XIX wieku włoski kryminolog stworzył pojęcie przestępcy z urodzenia. Stwierdził on, że istnieje pewien typ przestepców, którzy mają predyspozycje do popełniania przestępst. Opisał on cechy fizyczne przestępcy, głównie dotyczące wyglądu.

Ja uważam, że takimi przestępcami z urodzenia są gwałciciele.

Jakimi cechami charakteryzuje się gwałciciel?

Są to zwykle psychopaci, których natura upośledziła. Przekładając to na język popularny, mają tak małe i cienkie przyrodzenie, że nie są w stanie odbyć normalnego stosunku płciowego. Żeby uzyskać zaspokojenie seksualne muszą gwałcić. Widok upodlenia i strachu ofiary podnieca ich. Ci ludzie zaczynają zwykle od publicznego obnażania się. Dlatego pogląd niektórych, że ekshibicjoniści nie są grożni nie jest słuszny.

Czy każda kobieta może stać się ofiarą gwałciciela?

Nie. Podobnie jak sprawcy i żeby stać się ofiarą przestępstwa gwałtu trzeba mieć do tego predyspozycje psychiczne. Zwykle sprawca wyczuwa swoją ofiarę. Tak samo ofiara wyczuwa przestępcę i… nie potrafi się bronić.

Kiedy byłam w Ogólniaku w mojej miejscowości grasował gwałciciel. Koleżanki ojciec był psychiatrą. Pamiętał, że uczył nas, jak mamy się zachować, by nie stać się ofiarami gwałtu. Nie będę robić szczegółowego wywiady. Jedyne co utkwiło mi w pamięci, to że powiedział, iż nie można okazać strachu. Strach podnieca gwałciciela!

Jak wysokie kary dawać gwałcicielom?

Ja bym zapytała raczej, czy karać gwałcicieli. Są to niewątpliwie ludzie chorzy. Jako zaś tacy, nie mogą odpowiadać przed sądem. Należałoby ich izolować. Niestety jednak, nasze państwo nie stać na utrzymywanie chorych w zakładach zamkniętych. Podlecza się ich trochę i wypuszcza. Psychopata ma to do siebie, że jak ma sprzyjajace warunki znowu zgwałci. Jak więc chronić społeczeństwo przed nimi? Jedyny sposób to eliminacja. Czy jednak jest ona zgodna z etyką chrześcijańską? Do dyskusji!

Koniecznością jest zatem uznać tych ludzi za zdrowych i zamykać w więzieniach. Tam przynajmniej współwiężniowie zajmą się ich dalszą karą.

Kobiety będą mogły bezpiecznie chodzić na dyskoteki, do parku czy po ulicy…

6 thoughts on “Przestępca z urodzenia”

 1. Zapraszam na chaise.xx.pl lub chaise.blog.onet.pl oraz leonardo-kate.blog.onet.pl wejdź i odwdzięcz się komem; )

  Like

 2. Zapraszam na chaise.xx.pl lub chaise.blog.onet.pl oraz leonardo-kate.blog.onet.pl wejdź i odwdzięcz się komem; )

  Like

 3. Ciekawy artykuł, jeżeli tak można ten tekst nazwać 🙂 Wnioski, są jak dla mnie za mało przeanalizowane, istnieje przecież więcej możliwości. Blogu jeszcze całego nie przejrzałam, ale po tym wpisie , mam takie plany. Powodzenia w pisaniu, bo ewidentnie Ci to wychodzi. Gdybyś chciała mnie odwiedzić to podaje adres mojego bloga, aczkolwiek i tak tymczasowo niczego tam nie ma.http://niedojrzale.blog.onet.pl/

  Like

 4. A’propos chrześcijańskiej moralności: właśnie z tym mam problem. Najlepiej by było, żeby było jakieś zamknięte państwo czy miasto, gdzie mogą sobie żyć tacy ludzie jak gwałciciele, mordercy etc. Ale tak się nie da. Poza tym czasem (mimo wszystko) przestępca się poprawia, i co z takim zrobić? Trzymać w jakimś zakładzie, czy wypuścić “na słowo” czy coś w tym stylu?

  Like

 5. witam. moim zdaniem najlepsza metoda na gwalcicieli jest ich kastracja. To obnizy w nich agresje i calkowicie wyeliminuje poped seksualny 🙂 ale pozniej jest z tym problem by nie osadzic biednego faceta ktory jest niewinny, bo tak czasem jest ze kobiety w tym temacie klamia. tak jak wspominasz glawciciele maja pewne wspolne cechy, zeby sprawdzic winowajce wartoby przeprowadzic serie sprawdzonych testow psychologicznych. oko za oko, zgwalciles – pozegnaj sie ze swoim malym. a zabojcy powinni byc karani smiercia. sa oczywiscie wyjatki, jak zabicie kogos w samoobronie. to skoplikowany teamt bo kazda sytuacja jest inna. jest ryzyko ukarania niewinnych. dobrym pomyslem byloby zrobic wielkie wiezienie na osobnej planecie jakiejs (jak to bylo w Riddicku) lub ksiezycu i tam wysylac przestepcow, raczej trudno uciec spowrotem na ziemie z innej planety, ale na to trzebaby poczekac jeszcze sporo lat zanim technologia sie rozwinie. poki co moze wyspa? ale to nie jest az tak dobre jak planeta ;)pozdrawiam

  Like

 6. Ten swiat po prostu mnie przerasta. Teraz już trzeba się bać wyjścia do szkoły, bo za krzakami może się czaić jakiś zboczeniec. Masakra! [non-stop]

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s