Bez kategorii

” Szklanka mleka dla każdego ucznia”

My Polacy niewiele wiemy o Uni. Dla nas Unia kojarzy się z wybujałym racjonalizmem. Wiemy, że tam jest ” siedlisko szatana”, kwitną aborcje, szerzą się śluby homoseksualne. Propaganda w kraju o Unii jest wielka, ale nikt nie zatroszczy się o pokazanie nam jej prawdziwego obrazu.

Tymczasem w wysoko rozwiniętych krajach Unii jest wysoko rozwinięta polityka prorodzinna i socjalna. W Niemczech becikowe jest tak wysokie, że starczy matce na wózek, łóżeczko i całą wyprawkę dla noworodka. Zresztą tam wyprawka dla noworodka jest tania. W Szwecji rodziny wielodzietne są zwolnione z podatków.

Polska!

 W Polsce rząd centro – prowicowy Jarosława Kaczyńskiego zajął się polityką prorodzinną państwa. Wprowadził becikowe w wysokości 1000 zł na jedno dziecko. Jest to becikowe obligatoryjne. Jest jeszcze fakultatywne, które Rady Gminne mogą wg. swojego uznania uchwalić w wys. do 2000 zł. W praktyce żadna Rada z tego przepisu nie skorzystała. Gminy bowiem nie mają pieniędzy na politykę prorodzinną. Na co mają? Na pewno na diety dla radnych i wynagrodzenia dla urzędników. Tych zaś w ramach realizacji ” taniego państwa”. jest z dnia na dzień coraz więcej. Ludzie mówią, że Urzędy mają urzędnika od wydawania decyzji, podpisywania i stawiania pieczątki. Przykładowo Rzecznik Praw Ucznia w Urzędzie miejskim ma sekretarkę, asystentkę, podinspektora. Zajmuje dwa dobrze wyposażone gabinety. Nie ma zaś pieniędzy… na obiady dla uczniów.

Drugą reformą rządu J. kaczyńskiego było wprowadzenie ulgi podatkowej dla rodzin wielodzietnych.

Paradoks!

W Polsce z ulgi podatkowej mało kto korzysta, bo większość rodzin wielodzietnych jest tak biedna… że nie ma jej od czego odpisać.

W Polsce średnia płaca wynosi 1500 zł. Większość rodzin wielodzietnych żyje na pograniczy minimum socjalnego.

Trochę liczb.

Rodzina ma dziesięcioro dzieci. Mąż zarabia jako robotnik niewykwalifikowany 1000 zł. Żona nie pracuje. Gdy dzieci były w wieku przedszkolnym na przedszkole nie było ich stać. Musiała się opiekować dziećmi. Teraz już nikt jej nie zatrudni. W tym roku najmłodsze dziecko idzie do szkoły. Sześcioro dzieci w szkole. Trzeba każdemu kupić podręczniki, zeszyty, przybory. Książki nie migą być po młodszych dzieci, bo rynek jest zarzucony podręcznikami. Każdy nauczyciel co roku wybiera inne podręczniki. Wyprawka ucznia do szkoły minimum 3000 zł, razy sześcioro dzieci, 1800zł. Matka ustawia się w MOPSie po zapomogę. Kredytu ze względy na niskie zarobki ojca rodziny żaden bank im nie udzieli.

Brać kredyt na wyposażenie dzieci do szkoły.

” Szklanka mleka dla każdego ucznia!”

Taka akcja panowała w szkołach za Komuny. Uczeń płacił i dostawał na dużej przerwie kubek ciepłego mleka. Niezastąpiony, gdy zima była ostra.

W demokratycznej Polsce Jacek Kuroń wprowadził do szkół darmowe obiady dla najbiedniejszych dzieci. Dzisiaj szkoły z tego rezygnują, bo… gmina nie ma na nie pieniędzy. Dzieci przychodzą głodne do szkoły i mdleją na lekcjach.

Za Komuny zrobiono eksperyment. Uczniowie mogli chodzić do szkoły bez książek. Były w szkole, na każdej ławce jeden komplet. Dziś byłby to sposób na odciążenie budżetów domowych. Nierealne. Szkoła nie ma pieniędzy na zakup książek.

Polityka prorodzinna!

Mówi się dużo, by kobiety rodziły jak najwięcej dzieci. To miłe Bogu, Kościołowi i rozmodlonemu rządowi. Kto jednak weżmie pod opiekę te dzieci, gdy rodziców nie stać na wychowanie? Czy nie jest to tylko gra ideologiczna?

Ródżcie dzieci, a jakoś to będzie. Dał Bóg dzieci da i na dzieci.

Oby dał, bo nikt nie chce!

Ceny rosną, opłaty rosną, a wynagrodzenia i zapomogi socjalne to jałmużna.

Amen!

3 thoughts on “” Szklanka mleka dla każdego ucznia””

 1. I co szary czlowiek moze na to poradzic? nic. To smutne, mam wrazenie jakby nasz rzad brał przykład z innych kraji tylko w tych sprawach, ktore sa dla nich korzystne, wiecej pieniedzy dla mas przeczy ich interesom najwidoczniej.__________________www.boonoonoonoos.blog.onet.pl

  Like

  1. Tak, to prawda! Nie dziwię się, że prawica nie robi nic dla biednych ludzi. Liberałowie są od polityki liberalnej. Ale lewica? Przecież u nas rząd Millera był bardziej prawicowy niż Kaczyńskiego. Smutne! We Francji np. wygrywa lewica i wprowadza szereg reform socjalnych. Wynika kryzys. Wygrywa prawica i anuluje wszystkie reformy. Póżniej znowu wygrywa lewica. Tak jest w normalnym kraju. A u nas? W biednym kraju. Tak naprawdę rządy różnią się tylko nazwą!

   Like

 2. Zbulwerswoałam się szalenie Twoim postem na temat trudnej młodzieży, ale tym razem przyznam Ci rację. Nienawidzę takiego pier… dzielenia i obiecywania. Gadanie nic nie zmienia, niestety.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s