Bez kategorii

” Bóg się rodzi, moc truchleje…”

W Polsce istnieje zakaz aborcji. Dopuszczalna jest jedynie w trzech przypadkach:

1/ kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu;

2/ kiedy ciąża zagraża życiu matki;

3/ kiedy zachodzi obawa trwałego uszkodzenia płodu.

We wszystkich trzech przypadkach ciąża jest dopuszczalna tylko do trzeciego miesiąca ciąży.

Tyle ustawa. A jakie jest życie?

Przed II Wojną w Polsce aborcja była przestępstwem. Jednakże to nikogo nie zrażało. Jak kobieta nie chciała dziecka, zawsze znalazła sposób, by się go pozbyć. Podziemie aborcyjne kwitło. Literatura piękna pełna jest opisów sposobów na pozbycie się płodu. Kobiety chodziły do mieszkających w lesie zielarek i pokątnych akuszerek trudniących się nielegalnym spędzaniem płodu. Rzucały się ze schodów. Brały kąpiel w gorącej wodzie. W ” Strachach” Ukniewska opisuje, że kochanek kazał swojej kobiecie skakać ze stołu na rozprostowane nogi, by wywołać poronienie. Przed Wojną, jeśli złapano kobietę na spędzaniu płodu, karano ją więzieniem. Mimo to problemu to nie zlikwidowało. Prasa zaś udawała, że go nie dostrzega.

Komuna!

Problem dostrzegła komunistyczna władza w Polsce. Podziemie aborcyjne było straszne, nie można sobie było z nim poradzić. W latach pięćdziesiątych uchwalono ustawę czyniącą aborcję legalną. Była dopuszczalna w każdym przypadku do trzeciego miesiąca. Mimo to kobiety, które decydowały się na ten ” zabieg”, nie czyniły tego w szpitalu. Bały się ludzkich językach. Szły w tajemnicy do prywatnych gabinetów. Wiele ginekologów dorobiło się majątków na skrobankach. I tu paradokoks! Lekarz, który w szpitalu nie chciał wykonać ” zabiegu” i zasłaniał się tym, że jest wierzący, prywatnie w swoim gabinecie zapominał o Bogu i wykonywał za pieniądze z wielką chęcią. Na marginesie zaznaczę, że byli lekarze, którzy robili to nieudolnie i kobieta chcąc nie chcąc trafiała do szpitala.

Narodziny ruchu antyaborcyjnego!

W 1981r. w Polsce powiało odnową. Pojawili się ludzie, którzy głośno domagali się wprowadzenia zakazu aborcji. Podam jeden przykład, by unaocznić, co to nierzadko byli za ludzie.

Miałam kolegę, który mocno się w ruch antyaborcyjny. Zbierał podpisy za wprowadzeniem ustawy zakazującej aborcji. Kiedy przyszedł po podpis do mnie i do koleżanki, odmówiłyśmy. Wyzwał nas wtedy od…cór szatana i dziwek. Parę miesięcy póżniej leżałam w szpitalu na podtrzymaniu ciąży. Leżała ze mną jego dziewczyna. Płakała po nocach. Nic nie chciała powiedzieć. Gdy coś wreszcie od niej wyciągnęłam, powiedziała ze szlochem, że jej chłopak kazał jej usunąć ciążę.

Oceńcie sami ” dobre ” intencje wielu zwolenników ruchu antyaborcyjnego!

Dzisiaj ci zwolennicy wygrali! Jest ustawa zakazująca aborcji, ale dla niektórych to mało.

Pytam się tylko, czy można zmuszać kobietę do urodzenia dziecka żula z HIFem?

Czy powinny się rodzić dzieci, które przez całe życie czeka wegetacja w postaci rośliny?

Czy należy zmuszać kobietę do urodzenia dziecka, gdy od początku wiadomo, że nie przeżyje porodu? Które życie jest ważniejsze?

Dodam tylko, że dzisiaj podziemie aborcyjne jest wyższe niż w latach piędziesiątych ubiegłego stulecia. Pigułka wczesnoporonna osiąga na giełdzie zawrotną cenę.

Czy jestem za aborcją?

Nie. Uważam jednak, że w kraju, który z dumą twierdzi, że ma 90% katolików, ustawa zakazująca aborcji nie jest potrzebna.

Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Narodzi się Jezus Chrystus. To także Święto wszystkich dzieci, które przyjdą na świat. Pomódlmy się również za te, którym świata nie dane było ujrzeć! One nie mają swojego Świeta.

” Bóg się rodzi, moc truchleje…” – tak się śpiewa w pięknej polskiej kolędzie. Jezus Chrystus był dzieckiem pozamałżeńskim, a tamte czasy były okrutne. Zastanówcie się, co by było gdyby Maria zdecydowała się na aborcję…

Amen!!!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s