Bez kategorii

Lewicowiec czy Lewak

4 czerwca – Święto, rocznica pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Będzie wielka feta. Przyjadą zagraniczni przywódcy.

Mnie w związku z tym świętem nasuwa się inna refleksja!!!

W 2009r. jest też i inna rocznica, wydarzenia, którego już nikt nie pamięta. Zapomnieli o nim nawet…najbardziej zainteresowani. Dwudziesta rocznica ostatniego kogresu PZPR. PZPR się rozwiązała i powstała Socjaldemokracja Rzeczpospolitej Polskiej.

Co było dalej…?

Kiedy wspominam tamto wydarzenie, przychodzi mi na pamięć wiersz Andrzeja Waligórskiego z tamtych lat. ” Wylatuje działacz z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, patrzy na swoje odbicie w lusterku i mówi żdziwiony: To ja już socjaldemokrata!

Dla prawicy zwolennik lewicy to Komuch!

Demokracja w Polsce nie zaczęła się rozwijać w prawidłowym kierunku. Przyszło bezrobocie, nędza, afery, korupcja. Żaden rząd nie mógł się utrzymać. W ciągu czteroletniej kadencji pierwszego demokratycznego Sejmu rząd zmieniał się cztery razy. W końcu p. Premier Suchocka powiedziała:

– Do zobaczenia państwu! – i…prezydent ogłosił przyspieszone wybory.

Wygrała Lewica. Komuna wróciła w pięknym stylu do władzy.

Czy Lewica wykorzystała swoje zwycięstwo?

Można krótko powiedzieć: Nie! Wkrótce Socjaldemokracja Rzeczpospolitej Polskiej przekształciła się w Sojusz Lewicy Demokratycznej. Ludzie uwierzyli w nową Lewicę. To była moralna odnowa Lewicy. Mój mąż, który jest zagorzałym idealistą zapisał się do nowej lewicy. Pisał pochwalne artykuły na jej temat. Napisał, że Sojusz Lewicy Demokratycznej to odnowiona moralnie Lewica. Pamiętam spytałam go wtedy:

– Ty to poważnie, czy dla jaj!

Prawda była zupełnie inna. PZPR miała długi i niewypełnione zobowiązania. Podnosiły się głosy, że Socjaldemokracja Rzeczpospolitej Polskiej jest spadkobierczynią PZPR i należy ją obciążyć długami PZPR. Szybko więc się przekształciła w Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Jak jest nowa Lewica okazało się, jak zaczęła rządzić!

Kompletna kompromitacja Sojuszy Lewicy Demokratycznej i całej lewicy przyszła za rządów Leszka Millera. Afery i wszechrządzący GURU – KORUPCJA! Rząd nie zrealizował ani jednej swojej obietnicy wyborczej. Lewicowy rząd był bardziej liberalny niż skrajna prawica.

Lewica czy Lewacja?

Dziś Lewica balansuje na granicy progu wyborczego. Przywódcy zmieniają się jak w kalejdoskopie i żaden nie ma spojrzenia, jaka powinna być Lewica w Polsce. Ciągle jeszcze istnieje dawna, marksistowska wizja lewicy i to nie tylko u przeciwników politycznych, ale i u jej przywódców. Ateistyczna wizja lewicy. Lewica to walka z Kościołem, walka o równouprawnienie kobiet, które już mamy. Niestety, nikt tego nie widzi lub w swoim fanatyżmie nie chce zobaczyć. Walka o równouprawnienie gejów i lesbijek czyli zwykłych dewiantów. Jakoś zapomina się, że lewica to przede wszystkim walka o prawa socjalne.  A może łatwiej jest walczyć o prawa gejów i aborcję? Na prawa socjalne trzeba wydać pieniądze z naszych podatków.

Czy istnieje alternatywa dla Lewactwa?

Moim zdaniem tak! W Wielkiej Brytanii są tylko dwie partie, Konserwatyści i Partia Pracy, Ta druga jest lewicowa. W Szwecji rządzi Lewica. Szwecja to państwo socjalne, nie socjalistyczne. Niemiecka Socjaldemokracja także różni się od naszej pseudolewicy.

Lewicowiec czy Lewak?

Czy dożyjemy czasów, kiedy polski Lewicowiec będzie chodził z dumnie podniesioną głową, nie wyzywany od lewaków czy komuchów?

Dekomunizacja – tak!

Może ktoś przeprowadzi o dekomunizację polskiej lewicy?

I…nie chodzi tu o zaglądanie do teczej.

Mamy dwudziesty pierwszy wiek!

Marks to już historia, która na szczęście już nie wróci…

1 thought on “Lewicowiec czy Lewak”

  1. Całkiem nieźle! Zapraszam też do nowego portalu społecznościowego FOTKY.PL (coś jak fotka).Mają tam wszystkie opcje za darmo.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s