Bez kategorii

” Grasica…dobra na wszystko”

Pod takim tytułem najdroższy mojemu sercu Redaktor napisał w lokalnej gazecie artykuł o nowym lekarskim specyfiku. Był to wyciąg z grasicy. Artykuł ten pochodzi z połowy lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Był to nowy wynalazek polskiego profesora. W tamtych czasach zrobiło się o nim głośno. Minęły lata i…co pozostało nam dzisiaj po euforii z nowego polskiego odkrycia…
Stracone złudzenia!!!
Polacy są mądrzy, ale niestety nie umieją się promować. Może nikt w kraju nie chce ich promować? Może polscy dysydenci realizują tylko cele zagranicznych wielkich koncernów?
Wiele jest przykładów w Polsce niewykorzystanych sił i środków, zmarnowania efektów polskiej myśli naukowej.
Preparat prof. Tołpy!!!
To miał być hit końca lat siedemdziesiątych i początku lat osiemdziesiątych. Prof. Weterynarii z Wrocławia wyodrębnił z torfu preparat torfowy nazwany od jego nazwiska. Po pierwszych badaniach wstępnych okazało się, że ma on kolosalne znaczenie w leczeniu raka. Niestety, nikt nie zainteresował się wynalazkiem profesora Tołpy. Na fali demokratycznych przemian w kraju e roku 1989r. społeczeństwo wymusiło na władzy zgodę na skierowanie preparatu do badań klinicznych. Przeszedł je pozytywnie. Niestety, nikt się nie zainteresował jego produkcją. produkowało go zaledwie kilka firm farmaceutycznych w kraju. Kiedy zaś upadła Komuna i nadszedł wolny rynek, sprywatyzowane firmy farmaceutyczne straciły zainteresowanie preparatem Tołpy. Współczesne polskie firmy farmaceutyczne wolą kupować licencje na leki wymyślone w zagranicznych firmach. A tymczasem polskie społeczeństwo czeka na skuteczny lek na raka… Ludzie umierają…
Dolomitowe tabletki!!!
Miały być hitem lat osiemdziesiątych. Zbadano, że dolomit zawiera wiele najcenniejszych witamin i minerałów. I tym razem po naciskach społeczeństwa zaczęto je produkować. Jadłam je, kiedy byłam w ciąży. Muszę przyznać, że dawały mi więcej korzyści niż dzisiejsze zagraniczne ” Materny”, ” Prenatale” czy ” Centrum.Nie miałam w ogóle anemii, a minerałów nie brakowało mi w organiżmie. Niestety i one wraz z prywatyzacją polskich firm farmaceutycznych odeszły w niebyt historii. Dziś już nikt nie wie, że polska nauka wymyśliła coś takiego jak dolomitowe tabletki…
Preparat…z grasicy.
To najnowszy wymysł polskiej nauki, już z czasów demokracji. Głośno się o nim zrobiło w połowie lat dziewięćdziesiątych. Profesor Jeremi Czaplicki z Wrocławia wymyślił preparat, który sporządził na bazie wyciągu z grasicy. Wyniki badań klinicznych były rewelacyjne. Okazało się, że ” Grasica” jest…dobra na wszystko. Podstawowe jej znaczenie to działanie na układ odpornościowy. Rewelacyjne wprost wyniki dała w leczeniu po chemioterapiach.
Zaczynają się schody…
W demokratycznej Polsce żadna firma farmaceutyczna nie była zainteresowana w produkcji preparatu. Ministerstwo nie chciało zarejestrować polskiego specyfiku. W Lubinie dzisiaj województwo Dolnośląskie, wcześniej legnickie, garstka zapaleńców powołała do życia Stowarzyszenie w celu promowania specyfiku. Udało im się doprowadzić do zarejestrowania o jako preparatu – suplementu diety. Niestety, nie wpłynęło to na produkcję preparatu. Żadna polska firma farmaceutyczna nie była zainteresowana produkcją preparatu. Podjęła się tego jeleniogórska Jelfa. Ale co z tego? Hurtownie nie są zainteresowane jego kupnem. Preparat chyba jedynie można kupić tylko w jeleniogórskich aptekach, nawet w Lubinie, w którym jest siedziba Stowarzyszenia oferują go tylko wybrane apteki. A…grasica naprawdę działa. Zażywam ją już od pięciu lat i…lekarze nie mogą się nadziwić liczbą moich białych ciałek. Mam ich nawet ponad normę.
Perspektywy na przyszłość…
Jeleniogórska Jelfa bankrutuje i niedługo przestanie istnień. Mimo wielu wysiłków członków Towarzystwa Grasiczego nie udało się zainteresować innej polskiej firmy produkcją preparatu grasiczego. Nie pochodzi z zagranicy…
Kolejny produkt polskiej myśli naukowej odejdzie w niebyt historii.
A może nie?
Przedstawiam taki scenariusz działań:
Amerykańska firma farmaceutyczna kupi preparat grasiczy. Zacznie go produkować pod swoim szyldem i marką made in USA. Polskie firmy na wyprzódki będą się zabijać za…kupnem ‘ rewelacyjnego amerykańskiego preparatu leczniczego”.
Stracone złudzenia polskiej nauki…
Amerykanie docenią…
Jak dobre jest lekarstwo…wymyślone przez nich!!!

2 thoughts on “” Grasica…dobra na wszystko””

  1. W 1993 – 95 zachorowałem na cukrzycę I stopnia. Kiedy dokładnie nie wiadomo, to jest podstępna choroba. Prof Czaplicki przyjaciel naszego domu dał mi radę – bierz profilaktycznie zastrzyki TFX raz na tydzień, co kilka miesięcy rób przerwy. Początkowo zresztą próbował zwalczyć autoimmunologiczną przyczynę tej cukrzycy (co zostało stwierdzone w Instytucie Diabetologii w Dusseldorfie a potwierdzone przez dr. Danutę Myłek w Stalowej Woli, takie miałem możliwości więc je wykorzystałem).
    Do dzisiaj, a minęło 20 lat, nie stwierdzono żadnych powikłań cukrzycowych. Czy TFX jest dobry? Dla mnie tak. Jak do tej pory rtęć mi nie szkodzi. Nie jestem dzieckiem. Ale nie stwierdzono, że dzieciom szkodzi. Rodzicom małych dzieci, które mają klopoty gastryczne o nieznanych przyczynach proponuję kontakt z DOBRYM alergologiem. Badania alergii pokarmowej nie są tanie, ale tańsze od leczenia i patrzenia na kłopoty dziecka i bezradność lekarzy, nawet gastrologów. Niestety przynajmniej polowa lekarzy nie leczy przyczyn choroby, jedynie skutki. Nasza bliska znajoma z wirusowym zapaleniem wątroby typu C, była w bardzo złym stanie kiedy poradziłem jej TFX. Przywrócił ją do funkcjonowania, wyniki badań się poprawiły. Ale po jakimś czasie lekarz kazał odstawić – “teraz proszę pani wprowadzono nowe, doskonałe leki, będziemy je stosować”. Po jakims czasie wyniki się pogorszyły, nie mogła się doprosić recepty na TFX. Medyczny eksperyment się nie udał, pacjentka zmarła, Lekarz być może otrzymał gratyfikację za wprowadzanie nowego leku lub za jego badanie na pacjentach. Nieuczciwość lekarzy woła o pomstę do Nieba. Zabroniono badań na myszach ale nikt nie liczy ludzi, którzy zmarli w wyniku eksperymentów medycznych. Na tym polega szlachetność Unii Europejskiej.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s