Bez kategorii

” Oczyszczę ten kraj…”

Istnieją trzy typy ludzi: jedni są bardzo inteligentni, którzy tego nie ukrywają wszem i wobec się chwalą swoją inteligencją, a mają ku temu podstawy; drudzy są bardzo inteligentni, ale na co dzień udają przygłupich; i są jeszcze głupi, którzy udają inteligentnych. Ci trzeci są najgorsi. Ja opiszę swoją znajomość z człowiekiem drugiego typy.
Małżeństwo z miłości?
Przez krótki czas w latach osiemdziesiątych byłam żoną profesora KULu, był to bardzo mądry człowiek, który udawał udawał i udaje przygłupiego mohera. nazywam go cesarzem Klaudiuszem, bo jest niekoronowanym królem Polski i wszystko co robił i robi to dla dobra tego kraju. Śmieję się, że ja odegrałam przy nim rolę Messaliny. Mam jednak nadzieję, że nikt nie określi mnie Messaliną z…racji prowadzenia się. Nasze małżeństwo trwało krótko, ale przyjaciółmi jesteśmy do dzisiaj i…jest on dla mnie niełamanym autorytetem. Kiedy nadeszła demokracja wybrał drogę kariery politycznej, dzisiaj jest europosłem…z korzyścią dla kraju, choć niektórzy twierdzą, że to wątpliwe.
Jak to się zaczęło?
W 1990r. kiedy wielu ludzi władcy z nowego ekstabliszmentu  pozwalniali z pracy…za niesłuszne poglądy. Mój znajomy założył w Zielonej Górze gazetę, by pomóc ludziom, którzy wtedy daremnie szukali pracy. Zostałam naczelną tej gazety, która miała oddział w Lubinie. Zatrudniliśmy w nim człowieka, który zawsze był mi bardzo bliski. To była tajemnica przed nim, że…jestem pierwsza po Bogu w tej gazecie.
Dzieje gazety zielonogórskiej!
Gazeta bardzo dobrze się rozwijała. Przez pewien czas współpracowała nawet z olbrzymim koncernem prasowym w Poznaniu Głosem Poznańskim. Mój szef zatrudnił masę dziennikarzy, promował polityków, i…niektórych wyprowadziłam na szersze wody. Poznali Warszawę i…odbiło im.
Robić własną politykę…
Pewnego dnia w 1993r, trzeci rok istnienia gazety, siedziałam w oddziale w Lubinie i pisałam artykuł. Zeszli się miejscowi notable i przy kolacji suto zakrapianej alkoholem zwierzyli się ze swoich planów. Dowiedziałam się, że trzech domorosłych polityków spotkało się w Poznaniu i ukuło plan…obalenia rządu. Teraz lubińscy ” dziennikarze ” z gazety zielonogórskiej zastanawiali się, jak…wcielić ich plan w życie. Na cel postawili sobie najbliższą mi osobę,szefa oddziału lubińskiego. Odczekałam aż do czasu kiedy się popili i sobie poszli i zadzwoniłam do Marcina. Powiedziałam mu, by szybko przyszedł do redakcji w tajemnicy przed ojcem.
Efekt domina…
W tamtym czasie byłam właśnie na etapie pisania pracy magisterskiej z psychologii o plotce. Uknuliśmy z Marcinem zemstę. Jako osoba publiczna i znana podstawiłam się. Podrzuciłam im notes z notatkami do pracy. Uznali to jako zbawienie Boże i wcielili w czyn. Kiedy się rozeszło, że sami sobie podłożyli świnię, było już za póżno. Efekt domina działał…
Konkluzje po latach!
Dziś mogę wam się zwierzyć, że te moje orły Ameryki nie odkryły. Plotka zawsze była jest i będzie i nikt nie ma wpływu na jej szerzenie się. Jedyną moją zasługą było…uświadomienie im, że takie zjawisko istnieje. Jednak ci ludzie jako ograniczeni umysłowo nie pojęli tego i nie pojmują. Do dzisiaj myślą, że…ktoś podłożył im wielką świnię.
A efekt domina się sypie…
Plotka działa…
I….zbiera swoje żniwo!
” Oczyszczę ten kraj”… – Jak powiedział Klaudiusz.
Tylko nasz pomysł ma jedną wadę, jest rozwleczony w czasie,
A…ludzie są niecierpliwi.
Chcieli, by już żyć w pięknej ojczyżnie, Eldorado dla jej mieszkańców.
Czy to kiedyś nastąpi?
Działajmy!!!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s