Wszystko

CUD w BETLEJEM

Kościół Katolicki propaguje wizję dziewicy, dla której mąż jest pierwszym i jedynym kochankiem. Tak dziewica, jest podczas ślubu w kościele oddawana przez ojca mężowi w białej sukni i białym welonie, dla panien młodych starszych preferowany jest kolor błękitny. I taka panna młoda z dumą niesie w dniu ślubu ten biały strój. Otóż ja doszczętnie obaliłam ten mit. Wychodziłam za mąż dwanaście razy zanim sobie uświadomiłam, że ten wybrany mąż to ten jedyny i na całe życie. Każdemu mężowi urodziłam dzieci. Za każdym razem brałam ślub kościelny, w różnych obrządkach i tylko raz to był tylko ślub cywilny/ w Korei Pn/. Za każdym razem mój ślub był unieważniany przez papieża na mój wniosek. Dla wielu ludzi jestem uznawana za wcielenie jawnogrzesznicy, nawet był okres, że próbowano mnie publicznie potępić. Kiedy powiedziałam księdzu, że noszę imię pierwszej w historii Jawnogrzesznicy, ksiądz powiedział mi uśmiechając się; Maria Magdalena to była kobieta o bardzo pięknej duszy. Mój obecny mąż mnie idealizuje i mówi, że…jestem dla niego jak Święty Obraz. Najbardziej godną naśladowania kobietą w historii była oczywiście Maria – matka Jezusa, nazywana powszechnie Świętą Panienką. Wielu jednak ludzi wątpiących w siłę wiary i ateistów wyśmiewa się z Marii twierdząc, że jako mężatka i kobieta, która urodziła dzieci nie może być dziewicą. Są też pod jej adresem gorsze obelgi, które nie przechodzą mi przez pióro. Zbliżające się najpiękniejsze święto w chrześcijańskim świecie / a nawet muzułmańskim/, Boże Narodzenie, skłania do krótkiej refleksji nad istotą świętości. Czy dziewictwo kobiety to styl życia czy tylko…kwestia istnienia małej skórki między nogami? CUD w Betlejem – czy naprawdę wiemy, na czym on polega?

Historię znamy wszyscy. W małym miasteczku na trasie z Egiptu do Judei zatrzymał się Józef ze swoją ciężarną żoną. Nie było dla nich miejsca w gospodzie, bo zbliżało się żydowskie święto i podróżni zajęli wszystkie miejsca w gospodzie. Zdjęty litością gospodarz widząc utrudzoną i ledwo żywą Marię w zaawansowanej ciąży zaproponował im, by znależli odpoczynek w stajni. W stajence, gdzie świadkami były jedynie bydlątka boże, nie było nawet akuszerki do pomocy Maria urodziła swojego pierworodnego syna – Jezusa. Póżniej tradycja chrześcijańska dopisała, ze CUD narodzin w Betlejem to objawienie Boskiego Syna. Wierzymy, że Gwiazda Betlejemska przyprowadziła do stajenki pastuszków i Trzech Króli, którzy jako pierwsi pokłonili się Synowi Bożemu i złożyli mu dary. Dziś nikt nie kwestionuje Bożego Narodzenia, a w dniu 24 grudnia wszyscy chrześcijanie na pamiątkę Cudu Bożego Narodzenia obchodzą radosne święto. Jakie jest to święto? Czy naprawdę wiemy, czym jest dla nas CUD w Betlejem?

Dla każdej kobiety narodziny jej dziecka to CUD w BETLEJEM, bo narodziny dziecka to cud prawdziwy. Każda kobieta została stworzona przez naturę, by urodzić i wychować dziecko, do tego doniosłego aktu przygotowuje nas wychowanie. Są różne kobiety. Jedne cieszą się z cudu urodzenia dziecka, czekają na nie z utęsknieniem, w czasie ciąży cieszą się kompletując wyprawkę dla dziecka. Inne czekają na swój Cud w Betlejem i…nie mogą się doczekać. Tym kobietą przyszła na pomoc nauka, inseminacja i sztuczne zapłodnienie in vitro pozwala im  na spełnienie marzeń o swoim małym Cudzie Bożego Narodzenia. Niestety, są też kobiety, które nie czują cudu narodzin, nie chcą dziecka. Poddają się aborcji, a kiedy ta jest z przyczyn prawnych niemożliwa, doprowadzają u siebie do…naturalnego poronienia. Czy takie kobiety zasługują na miano prawdziwej kobiety? Jednakże nie należy ich potępiać. Może kiedyś zrozumieją, a Bóg, który się objawił w postaci Syna Bożego w Betlejem jest miłosierny, przebacza. Nawet żałującemu łotrowi na krzyżu powiedział: ” Zaprawdę jutro będziesz ze mną w Niebie”” Błądzenie jest rzeczą ludzką, zrozumiany błąd nie przekreśla człowieczeństwa, nie przekreśla też kobiety tak jak nie przekreślił Marii Magdaleny. Maria i Maria Magdalena – dwie cudowne kobiety, które sprawiły, że świat jest lepszy. Dwie duchowe dziewice…

Na dniach będziemy świadkami wyboru przez papieża Franciszka nowego metropolity krakowskiego. Z zakulisowych plotek w Watykanie wiadomo, że największe szanse ma biskup Jędrzejewski. Wielu pewnie ten wybór rozczaruje do papieża, którym Franciszek jawi się jako papież o szerokich horyzontach, nowoczesny reformator kościoła katolickiego. Tymczasem biskup Jędrzejewski dał się poznać jako doktryner, konserwatysta i…zwolennik ojca Tadeusza Rydzyka. Zanim jednak potępimy papieża zawieżmy w jego wiedzę, wiarę i intuicję. Papież Franciszek wie co robi. Może polskiemu kościołowi jest potrzebny propagator tradycji? Propagowanie lewactwa zbyt już wkracza w nasze życie. Ludzie są zmęczeni wciskaniem im na każdym kroku dobrodziejstwa homoseksualizmu i aborcji, grzechu sodomii i zabójstwa , co nie wyklucza, że należy uwzględnić i rozgrzeszyć, jeśli zachodzą szczególne przypadki. Homoseksualizm to w końcu choroba, a czy potępia się schizofrenika, który w swojej chorobie pluje na krzyż? Aborcja na tzw. życzenie to grzech, ale czy należy potępić kobietę, co poddała się aborcji, bo chciała ratować swoje życie i zdrowie albo małą dziewczynkę, która dopiero co została kobietą, jeszcze nie jest psychicznie ukształtowana by być matką, a została zgwałcona przez pedofila i zaszła w ciążę. Zresztą gwałt nawet na dorosłej kobiecie to trauma dla kobiety na całe życie. Bądżmy więc Chrystusami! Odpuszczajmy! I właśnie by był Chrystusem oczekuję od nowego metropolity krakowskiego…

A tymczasem należycie przygotujmy się do Świąt Bożego Narodzenia! ” Jest taki dzień, jeden dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, dzień, w którym gasną wszystkie spory.” Nie bądżmy więc faryzeuszami! – Ten apel kieruję szczególnie do naszych parlamentarzystów, którzy….będą dzielić się Opłatkiem. Boże Narodzenie to nasze święto. Każdy czeka na CUD w BETLEJEM – swój własny, mały CUD!!!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s