Bez kategorii

I minie noc…

Niedawno przeczytałam wpis jakiegoś internauty, że powinno się ukrócić korporacje prawnicze , bo to skandal, że adwokat…nie odpowiada za skutki swoich decyzji. Otóż ten internauta nie miał racji. W Polsce podobnie jak we wszystkich nowoczesnych państwach istnieje odpowiedzialność cywilna za skutki podjętych błędnie decyzji, prawników także. Oprócz ogólnej odpowiedzialności z kodeksu cywilnego istnieje także możliwość dodatkowego ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnych przedstawicieli zawodów, z którymi związane jest podejmowanie decyzji. Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w oferowaniu konkurencyjnych polis w tym zakresie. Odpowiedzialność cywilna za skutki błędnych decyzji dotyczy także sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych. Każdy klient adwokata, którego mecenas wpuścił w maliny , wziął duże wynagrodzenie i obiecał wygraną sprawę, a klient sprawę przegrał, może od adwokata dochodzić odszkodowania, jeżeli na skutek jego działania poniósł szkodę. Odpowiedzialność cywilna, a także karna jest szczególnie ważna, jeśli idzie o lekarza. Skutkiem bowiem błędnej decyzji lekarza może być bowiem śmierć pacjenta. Ale…nie zawsze lekarz jest winny. Czasami błędy zdarzają się z powodu niefrasobliwości pacjenta. Pamiętajcie. lekarz nie jest Bogiem, co wszystko wie! Dlatego tak ważny jest wywiad z pacjentem, który robi przed podjęciem leczenia. Pacjenci zaś często nie mówią lekarzowi prawdy, zatajają pewne fakty. Przyczyny są różne, najczęściej wstyd. Pacjenci nie podają leków, które zażywają. Nie podają chorób, jakie mają. Najczęściej jeśli chodzi o choroby psychiczne i zażywanie leków psychotropowych. Skutek zaś zatajenia tych faktów może być czasami tragiczny, zwłaszcza jeśli ma być poddany zabiegowi chirurgicznemu, do którego jest potrzebne znieczulenie ogólne. Powodzenie leczenia jest zależne od współdziałania lekarza z pacjentem…
Święta święta i…
We wtorek 27 grudnia, po świętach Bożego Narodzenia zgłosiłam się do szpitala na oddział chirurgiczny. W środę już miałam zabieg laparoskopowy usunięcia woreczka żółciowego. Bardzo się denerwowałam, ale wszyscy mnie pocieszali, że to zabieg prosty, skończy się po pół godzinie. Niestety, zataiłam przed lekarzem, że po operacji kręgosłupa biorę leki przeciwzakrzepowe. Podczas zabiegu dostałam krwotoku i musieli mi podać krew. Lekarz nawet chciał mnie otworzyć i zrobić pełną operację. Jednakże zdecydowali się dokończyć zabieg laparoskopowo. Na drugi dzień już normalnie chodziłam i…wypuścili mnie do domu, bo wyniki miałam dobre. A już w nocy…kochałam się z mężem. Mój Mirek tak mnie pragnął, że ledwie wytrzymał te dwa dni postu, kiedy byłam a w szpitalu. Ja zresztą też! I muszę przyznać, że …bardzo mnie rozśmieszył, bo się bardzo nagimnastykował, by znależć odpowiednią pozycję. Kiedy zbyt długo leżałam na plecach to jeszcze mnie bolał kręgosłup. Musiał też uważać , by nie urazić brzucha. Ale seks się udał. Jestem happy i…pragnę jeszcze! Bliskość kochanej osoby najlepiej leczy… Bara bara riki tiki tak…i nawet kiedy trzeba uważać można przeżyć rozkosz. W środę czwartego stycznia idę na kontrolę. lekarz zadecyduje, kiedy mi ściągnie szwy. Czy już nasza noc pójdzie na całość?
Może jestem naiwna, ale zawsze myślałam, że po Sylwestrze ludzie powinni być szczęśliwi, a Nowy Rok, który przyszedł powinien nastrajać do optymizmu. Tymczasem kiedy wyszłam w poniedziałek 2 stycznia na spacer zauważyłam, że ludzie są jacyś podenerwowani. Kłócili się przy wyjściu z miejskiego autobusu. Kłócili się w przychodni z panią w rejestracji o to, że nie zawiadomiła ich o zmianie terminu wizyty u lekarza. No cóż, chyba nadejście roku 2017r. nie nastroiło obywateli Polski optymistycznie. Wprawdzie mamy zapomogi socjalne, mamy podwyższenie najniższej płacy, mamy podwyższenie kwoty wolnej od podatku, mamy obniżenie wieku emerytalnego. Jednakże mamy też drastyczne podwyżki niemal w każdym przejawie życia. Zdobycie przez nas realizacji obietnic wyborczych drogo okupiliśmy. Ekonomia ma twarde prawa i nie da się ich ominąć. Nowy Rok 2017 jasno nam pokazał, że aby komuś dać trzeba komuś zabrać. I tylko rodzi się pytanie: czy był sens dawać rodziną 500 zł miesięcznie na dzieci, by z innej strony im je zabrać. Bilans musi wyjść na zero! Została tylko rządowi Prawa i Sprawiedliwości wymowa propagandowa reformy rodzina 500 plus. Czy rząd zrealizuje swój sztandarowy cel: zdobycie władzy na drugą kadencję? Tymczasem czeka nas jeszcze jedna reforma: reforma służby zdrowia, którą zapowiada minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Reforma bardzo ważna, bo ludzie już mają dość bałaganu. Może się wreszcie skończą kłótnie w rejestracji przychodni? Czy minister Radziwiłł spełni nasze oczekiwania? Czy laparoskopowa metoda zabiegów operacyjnych będzie dla wszystkich dostępna w szpitalach państwowych? I minie noc…albo lepiej czy minie noc?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s