Uncategorized

The healthy body is beauty of life.

Na zdjęciu Św. Florian – herb strażaków na bramie floriańskiej w Krakowie. Brama Floriańska to jedna z dwóch bram jakie się zachowały w średniowiecznych murach obronnych w Krakowie. Średniowiecznych murów obronnych w Krakowie także zachowało się bardzo niewiele i to tylko dzięki pomysłowości i sprytowi krakowskiego profesora. Na początku dziewiętnastego wieku rada miejska Krakowa podjęła decyzję o rozbiórce murów obronnych Krakowa. W obronie średniowiecznych murów stanął krakowski profesor i historyk i użył podstępu. Powiedział, że od północnej strony są silne wiatry , podwiewają suknie kobiet i kobiety będą bezpłodne, a mury obronne zatrzymują wiatry. Radni uwierzyli i tak fragment murów obronnych został zachowany do dziś. Zdrowie kobiety to szczególna troska państwa. Może nie jest tak jak to kiedyś mówił profesor, że od podwiewania są choroby kobiece i bezpłodność, ale intymne narządy kobiece są bardzo delikatne. Nie na darmo się mówi, że od siadania na zimnym dostaje się wilka. Kobiety winny dbać o swoje intymne zdrowie, a państwo powinno dbać, by kobieta mogła się leczyć i to za darmo. Mieć dostęp do najnowszych metod leczenia. Zdrowie intymne to zdrowa kobieta, a zdrowa kobieta to gwarancja, że urodzi się nowe, zdrowe pokolenie.

Cztery lata temu, w 2015r. zdiagnozowano u mnie raka jelita grubego. Usunięto mi go przy okazji cesarki i brałam chemię, najnowszej generacji, prawie nie miałam skutków ubocznych, nie wypadły mi włosy i normalnie korzystałam z życia. Chodziłam nawet po górach. Chemię miałam za darmo, choć… zakwalifikowali mnie do niej jako do terapii eksperymentalnej. Lekarz powiedział, że jestem całkowicie wyleczona i jak w ciągu pięciu lat nie będzie nawrotu, to jestem zupełnie wyleczona. Niedawno podczas rutynowej kontroli u ginekologa stwierdzono u mnie mięśniaka. Pomyślałam, że to nawrót raka. Lekarz mnie szybko skierował na operację.  Mięśniak był niewielki, wycięto go całego i … lekarz stwierdził, że nie ma konieczności usuwania macicy. Jednak po badaniu wycinka okazało się, że… jest bardzo lekko złośliwy, ale lekarz mnie pocieszył, że to nie przerzut i nawrót choroby, ale zupełnie odrębny nie mający nic wspólnego z tamtą chorobą. Wzięłam cztery dawki lekkiej chemii, tej najnowszej generacji za darmo, nie mającej skutków ubocznych. Kilka dni temu byłam na kontroli u ginekologa i powiedział mi, że jestem zupełnie zdrowa i mogę przyjść na rutynową kontrolę za rok.  Co najważniejsze mogę się kochać z mężem i… nie mam żadnych zakłóceń w przyjemności. Mój mąż jest panikarz i przez miesiąc po operacji nie chciał we mnie wchodzić, poprzestawał na grze wstępnej. Do wczoraj… Zapomniał się ze szczęścia… Wczoraj był Pierwszy Sierpnia… w Polsce jak co roku uroczyście obchodzona rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji napisałam artykuł o powstańcu warszawskim, zapomnianym i niedocenianym. Nie przypuszczałam, że artykuł będzie miał taki odzew, a miał. Losem zapomnianego bohatera przejął się sam prezydent państwa Andrzej Duda. Kancelaria Prezydenta skontaktowała się ze mną i prosiła, aby podać namiary na tego bohatera, zobaczą, co się da dla niego zrobić. A już na pewno należy mu się order. Bezimienny bohater doceniony pierwszy raz od 74 lat. Człowiek tak się ucieszył, że… obiecał nam dać zdjęcia po sławnym piewcy Warszawy i najlepszym dziennikarzu polskim Stefanie Wiecheckim Wiechu. Dodam, że w tym artykule wspomniałam Wiecha. Mój mąż Mirek jest synem Wiecha. Mirek tak się ucieszył, że wreszcie w sprawie… odzyskiwania pamiątek rodzinnych coś drgnęło, że… podziękował mi w najpiękniejszy sposób w jaki podziękować może mąż żonie. Dziś w nocy się zapomniał i był taki namiętny, że jeszcze podczas snu śnił mi się rozkoszny ból naszej pięknej miłości. Przeżyłam różnobarwny kalejdoskop odcieni rozkoszy i dziś jestem tak zaspokojona i radosna, że… nie potrafię się na nikogo gniewać. Z uśmiechem dziś patrzę na obrażanie mnie i inwektywy internetowych trolli. Mój organizm się już jest zdrowy i … gotowy. Na wiele, wiele, wiele pięknej miłości jaką wyobrażnia podsunie mojemu mężowi. A ja wierzę w niego!!!

Zdrowie kobiety to najwyższe dobro państwa. A zdrowie mężczyzny? Niedawno przeczytałam w artykule, że … Polska jest jedynym państwem w świecie, w którym leczenie raka uzależnia się od stopnia złośliwości. Redaktor napisał, że lekarze u nas bawi się w Boga i stwierdza czy pacjent rokuje czy nie i od tego uzależnia przepisanie chemii. I chyba ma rację? Kiedy u mojego taty cztery lata temu stwierdzono najzłośliwszego raka nerki, lekarze zadecydowali, że… przy raku nerki nie stosuje się chemioterapii. I patrzyłam jak przez miesiąc od operacji wycięcia nerki tata stopniowo tracił siły i umierał i… nie mogłam nic zrobić. A znam przypadki, że przy raku nerki stosuje się chemię. Moja koleżanka Sabina w wieku siedmiu lat miała wyciętą nerkę z powodu raka i brała chemię. A było to… w 1972r. No ale ona wtedy pojechała na leczenie do Holandii. I żyje z jedną nerką do dzisiaj. I urodziła troje dzieci. Ja miałam w dzieciństwie przeszczepioną nerkę, z powodu zapalenia nerka przestała działać. Chorowałam w dzieciństwie na częste anginy i zapalenie nerek było powikłaniem po anginie i antybiotykach. Z przeszczepioną nerką urodziłam koło pięćdziesiątki dzieci. Piętnastka to już dorosłe i pracują . Ta dygresja jednak oddaliła mnie od sedna sprawy. A mianowicie autor tego artykułu pisał, że… w Polsce nierefundowane są najnowszej generacji leki na raka prostaty. Rak prostaty to 80% umieralności mężczyzn na raka w Polsce. A tak nie powinno być, bo w bogatych państwach rak prostaty został całkowicie opanowany. Oczywiście ważne jest, by mężczyzna się nie wstydził i regularnie się badał. Rak prostaty jak każdy rak jest w pełni wyleczalny jak jest wcześnie wykryty. Panowie, wstyd to śmierć! Każdy pan w pewnym wieku ma przerost prostaty! Ale z nim można być w pełni mężczyzną i być… jurnym i… zadowalać seksualnie swoje panie do czasu zgrzybiałej starości. Jak w trochę wulgarnym dowcipie: przychodzi osiemdziesięcioletni dziadek do domu rozkoszy i prosi o trzy dorodne murzynki. A potem mówi: Ta i ta położą mnie na tą! A zatem zdrowie mężczyzny i kobiety to podstawa sprawności seksualnej dopóki ciało nie odmówi posłuszeństwa. Materiał do przemyślenia dla polskiego rządu…DSCN0087

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s