Bez kategorii

Kochać … jak to łatwo powiedzieć!

Życie , może to bardzo trywialnie napisane, ale sprawia różne sytuacje. Na początek przedstawię dwie charakterystyki dwóch kobiet, ale jakże znamiennie opisujące sytuację.

Żona!

Kobieta lat czterdzieści, sto kilo żywej wagi, na codzień chodząca w brudnym szlafroku, przydeptanych kapciach i papilotach na tłustych włosach. W nocy chrapiąca, a gdy mąż ma ochotę na małe co nieco, mówiąca, że wiecznie ją boli głowa. Zresztą mąż ma rzadko ochotę, bo to typ kobiety aseksualnej.

Kochanka!

Lat dwadzieścia pachnąca wiosenką / tak czuje facet, który się w niej zakochał/ Inni czują, że to perfumy ” Być Może”. Na głowie trwała ondulacja i afro, włosy rude- farbowane. Na chudych i zmęczonych nogach wieczne szpilki. Spódniczka mini i bluzeczka z dekoltem. Na twarzy wyzywający makijaż, żeby wszyscy wiedzieli, że to kochanka.

Jednak mężczyżnie się ona podoba!

Kogo z tych dwóch kobiet wybierze podstarzały amant i znudziny ojciec rodziny?

Nie trudno zgadnąć!

Wszystko zaczyna się, gdy mężczyzna kończy pięćdziesiąt lat. Przechodzi w andropauzę, hormony dają o sobie znać i zaczyna przeżywać drugą młodość. Wytarta żona przestaje mu odpowiadać, nudzi go, a jej aseksualność przestaje mu odpowiadać. Zaczyna szukać odmiany i robi skok w bok.

Obiektów do niego ma w koło wiele. Jest mnóstwo kobiet, które tylko czekają na okazję. Zaczyna się romansik. Zwykle w pracy i z szefem, bo szef jest ponętnym kąskiem do zdobycia. Ma dużo pieniędzy, a o to rasowej kochance chodzi. Obojgu zaś chodzi o…seks.

Mężczyzna zapomina o rodzinie i rzuca się w wir seksu. Zaczyna ….jakby bardziej ” lubić swoją pracę”. W domu bywa gościem, ma coraz więcej godzin nadliczbowych i służbowych wyjazdów w …góry. Żona nic się nie domyśla.

A kochanka?

Kochanka się uczy. Robi się cwana i usiłuje złapać faceta na …dziecko.

Tu się kończy sielanka romansu biurowego.

Mężczyzna przekonuje się, że ” nie chce tracić rodziny”. Każe kochance zrobić aborcję. Większość się zgadza i jeszcze na tym interesie…zarabia. Tylko żona się zastanawia, że ich wspólne konto wyszczuplało.

Są jednak cwane kochanki. Te decydują się urodzić dziecko. Ciągną potem faceta do Urzędu Stanu Cywilnego, by uznał dziecko. Ten się zgadza bez szemrania, bo … boi się skandalu. Kochanka ma byt zapewniony, gdyż co miesiąc na jej konto wpływają krociowe alimenty. Żona nic się nie domyśla. Dziwi się tylko, że mąż zaczął przynosić jakby niższą pensję do domu. Idylla rodzinna trwa nadal. Obłuda, zakłamanie i hipokryzja kwitną w najlepsze. A mąż? Mąż znajduje sobie nową kochankę.

Kto zawinił w tej sytuacji?

Czy ta żdzira kochanka? Czy nieatrakcyjna, wiecznie kwękająca żona?

Ludzie odpowiedzcie sobie sami!

w religii chrześcijanśkiej były dwie Marie Magdaleny. Jedna Jawnogrzesznica, żona Chrystusa, a druga prostytutka z Magdali. Chrystus stanął w obronie obu. ” Kto z Was jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień!” Przez wieki różnice się zatarły. Czcimy jedną Marię Magdalenę i tylko historycy widzą tę ” subtelną” różnicę. Czy zatem w oczach mężczyzny naprawdę istnieje różnica między żoną a nierządnicą. Ludzie odpowiedzcie sobie sami! I nie piszę tego bynajmniej z powodu, by obrazić czyjąkolwiek żonę. Po prostu kobieta jeśli chce być atarkcyjna dla swojego mężczyzny, chce go zatrzymać, musi być po trochę nierządnicą. W Starożytnej Grecji najinteligentniejszymi i najelegantszymi kobietami, które rządziły, były Hetery. Szara myszka nie ma szans ani na zrobienie kariery ani na utrzymanie męża. Nuda nie sprzyja małżeńskiemu szczęściu. Chyba że facet jest wyjątkiem. Ja jednak ideału nie spotkałam. Dlatego cały czas walczę o swojego mężczyznę i…jestem zazdrosna. Czy mi nie wyrośnie konkurencja w postaci… młodszej

Bo czymże ja jestem? Wyjątkiem, który kocha się tak mocno, że nie widzi dookoła innych, przesłaniam mu świat. Dlatego nie przestanę walczyć o swojego mężczyznę. Będę zazdrosna nawet o własną , głównie o własną, córkę. Wam kobiety też tak radzę. Barchamowe żony odmieńcie się!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s