Bez kategorii

Rodowa przypadłość?

Mój kuzyn ma prywatną firmę. Już dawno wyszedł na swoje, a teraz powiększa dochody i…inwestuje w ziemię. Mają z koleżanką tylko jedną córkę, która już studiuje i jest samodzielnie. Można by powiedzieć, że świat powinien należeć do nich. Koleżanka jest historykiem sztuki i zwiedzanie to jej pasja. Od najmłodszych lat marzyła, by jeżdzić po świecie. Niestety, nigdzie nie jeżdżą. Kiedyś siedząc na tarasie ich wiejskiego domu, rozmawialiśmy o podróżach. Zapytałam: Dlaczego teraz kiedy macie forsy jak lodu, a córka jest już odwołana, nigdzie nie jeżdzicie? Europa powinna należeć do was!
– Koleżanka odpowiedziała:
– Nie możemy jeżdzić, bo ile razy się wybieramy w podróż, to Piotr dostaje biegunki!!!
Zespół jelita drażliwego.
Przypadłość, na którą choruje Piotr, znana jest już od dawna. Zdefiniowana została niedawno. To zespół jelita drażliwego. Przypadłość ta charakteryzująca się wielu objawami ze strony układu pokarmowego powstaje na podłożu nerwowym. Jest ściśle związana z chorobą nerwową zwaną neurastenią i występuje u osób chorych na neurastenię lub u osób, których wśród przodków stwierdzono tę chorobę i w związku z tym mają genetyczne predyspozycje do zachorowania. Jednym z objawów neurastenii są dolegliwości gastryczne, które dziś nazywamy zespołem jelita drażliwego. Objawami jelita drażliwego są częste zaparcia bez przyczyny na przemian z biegunkami. Innymi objawami są mdłości, wzdęcia. Zespół jelita drażliwego jest często powiązany z refluksem przełyku. Objawy te pojawiają się często, kiedy chory przeżywa stres. W podanym przykładzie u Piotra dochodzi on do głosu, kiedy się wybiera w podróż.
Rodowa przypadłość?
W czasie kadencji prezydenckiej śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego po kraju chodziły różne spekulacje na temat stanu jego zdrowia. Brylował w nich zwłaszcza poseł Palikot. Posuwał on się nawet do stwierdzenia, że…prezydent jest alkoholikiem. Bardziej umiarkowani oponęci twierdzili, że prezydent ma raka lub że jest chory psychiczni. Wszystkie te twierdzenia, na pozór niewinne, miały za zadanie, by wobec prezydenta wdrożyć procedurę ipiczmentu. Byli ludzie, którzy nie lubili prezydenta i Lech Kaczyński stał im kością w gardle, niezależnie, czy jego decyzje jako głowy państwa były słuszne czy nie.
Czy nienawiść do prezydenta była nienawiścią do głowy państwa czy nienawiścią do człowieka?
Niewątpliwie prezydent Kaczyński miał kłopoty ze zdrowiem. Ujawniały się one zwłaszcza, kiedy wybierał się w podróż. Jedną zagraniczną wizytę musiał prezydent odwołać. Po cichu powiem, że prezydent cierpiał na…zespół jelita drażliwego. Zespół jelita drażliwego to rodowa przypadłość…rodziny G.
Czy przynależność do rodziny G powodowała nienawiść do prezydenta?
Ten stary ród, wywodzący się ze Szkocji, a po Potopie Szwedzkim w nagrodę za przelewanie krwi w walce z najeżdzcą, dopisany do polskiego herbu i nazwiska, ród do II Wojny Światowej znany i mający wielkie wpływy, w komunistycznej Polsce stał wielu ludziom, zwłaszcza spod znaku ubecji, kością w gardle. Nienawiść do prezydenta Kaczyńskiego to nienawiść rzędu: wiemy, że gdzieś dzwonią, ale nie wiemy, w którym kościele. Nikt bowiem nie wiedział, że prezydent i jego brat należą do rodziny G. Ale frustratów, którzy nienawidzą wszystkich, którym się udało nie brakuje…
Można powiedzieć po cichu o tym wstydliwym problemie, bo problemy gastryczne uważa się za wstydliwe, o których się mówi po cichu, że…wszyscy przedstawiciele tej rodziny w mniejszym lub większym stopniu cierpi na tę przypadłość. Ja nazywam ją żartobliwie chorobą rodową rodziny G i po tym poznaję, kto należy do rodziny G. Dodam po cichu, że mój nos mnie nigdy nie zawiódł. Myślę, że…nie zawiódł on się również co to braci Kaczyńskich. I…mam nadzieję, że Jarosław się wreszcie ocknie i zacznie pracować na sławne imię rodziny G w przyszłości.
Leczenie zespołu jelita drażliwego
Niestety, nie ma! Można tylko niwelować skutki. A lekarze straszą, że zespół jelita drażliwego niekontrolowany może prowadzić do raka jelita. Ludzie, róbcie więc kolonoskopię zwłaszcza po sześćdziesiątym roku życia! Członkowie rodziny G mają więc całą aptekę: środki na zaparcia, na biegunkę, na wzdęcia, na zgagę, na wątrobę, na woreczek żółciowy.
Można więc utrzymać aptekę!
I o to chodzi…
A ja…
Mimo tylu chorób występujących od pokoleń w mojej rodzinie nie zamieniłabym swojej rodziny na żadną inną!
Czy wielkie rody to już zdegenerowana klasa?
Czy potrzeba im świeżej krwi?
Czy przyszłość należy do ludzi, których…na piedestał wyniosła rewolucja komunistyczna?
Odpowiedzcie sobie sami!
Ja…znam odpowiedż. Świadczy o tym fakt, że w latach sześćdziesiątych komuniści masowo zmieniali nazwiska. Przybierali sobie porzucone nazwiska hrabiowskie…
Dziś ciężko odróżnić G od G,
ale jeżeli prawdziwy G od zarania dziejów dostawał biegunki, kiedy wyruszał w podróż…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s